Uzm. Fzt. İsmail Gönen

Başkent Üniversitesi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü’nü onur öğrencisi olarak bitirdi. Lisans hayatının son yılında ortopedik rehabilitasyon ve sporcu sağlığı alanında gönüllü çalışmalar ile deneyim kazandı. Lisans mezuniyetini takiben Türkiye Hentbol Federasyonu kapsamında U16 Erkek Hentbol Milli Takımında fizyoterapist olarak görev aldı. Milli takım görevi sonrasında Özel Mia Tıp Merkezi’nde fizyoterapist olarak çalıştı.  2020 yılında Hacettepe Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Spor Fizyoterapistliği programında yüksek lisansa başladı. Doç. Dr. Gülcan Harput danışmanlığında gecikmiş kas ağrısında foam roller uygulamasının etkinliğine dair tez çalışması yürüttü ve 2023 yılında uzman oldu.

Akademik ve klinik uygulamalarını geliştirmek için manuel terapi, kinezyolojik bantlama, mobilizasyon teknikleri, egzersiz seçimi, yüzeyel elektromiyografi ve miyofasyal gevşetme teknikleri hakkında eğitimler aldı.

İsmail Gönen, PTrust Academy bünyesinde sporcu sağlığı, ortopedik rehabilitasyon, koruyucu fizyoterapi ve manuel terapi alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.